Ahhoz, hogy a napelemek a legtöbb energiát termeljék Önnek nem elég a megfelelő paneleket és invertert kiválasztania, bizony oda kell figyelni a helyes felszerelésre is.
Mint arról már beszéltünk a tervezésnél, nem mindegy hová szereljük fel a paneleket. Ehhez kapcsolódóan figyeljen a tartószerkezet kiválasztására is. Ha a tető nem megfelelő szöget zár be, úgy érdemes lehet megváltoztatni a síkot, hogy maximálisan ki tudja használni a panelek teljesítményét. ( sík tetös házaknál van ennek igazán jelentősége)
A tartószerkezetek elhelyezése azért érdemel kiemelt figyelmet, mert ha azt egyszer rossz helyre fúrták, át lehet ugyan helyezni, de a lyukak megmaradnak. Bármennyire is megpróbálják valamivel betömni őket, ott a tető már sohasem fogja tudni a funkcióját az eredeti módon betölteni ( pl. hőszigetelés, külső víz távoltartása..). Arról már nem is beszélve, ha a fúrás közben elreped a cserép.
Ráadásul nem mindegy, hogy az Ön házának teteje miből készült, cseréphez kell rögzíteni, zsindelyhez, lemezhez, netán palához? A különböző anyagoknak változhat a fúrási technikája, illetve a rögzíthetősége.
Éppen ezért csak olyan kivitelezőnek hagyja, hogy a háza tetején furkáljon, aki garanciát vállal a munkájára!
Ezek a panelek arra vannak kitalálva, hogy a nap sugaraival érintkeznek, maximum hó és eső esik rájuk. Nem arra tervezték őket, hogy nagy és hirtelen erőhatásoknak is ellenálljanak. Természetesen nem „hímes tojások”, de a megfelelő körültekintéssel kell velük dolgozni.
A tetőre történő felemeléskor, a tartószerkezetre rögzítéskor vagy az egymás mellé helyezéskor is megsérülhetnek. És ha már a panel elrepedt, azt bizony jobb kicserélni.
Ehhez a művelethez egyrész szükség van egy villamossági szakemberre, aki jól köti össze az egyen és váltóáramú vezetékeket. Sajnos tapasztaltunk már olyat, hogy a baráti szívességnek sok 100000-res kár lett a vége. Ugyanis a rossz bekötés „kisütötte” az invertert, aminek a cseréje igencsak megterhelte a beruházó pénztárcáját.
Másrészt, a vezetékeket valahogyan a tetőről be kell vezetni a házba, ami leginkább a tetőszerkezet és a födém megfúrásával valósul meg. Ehhez a munkához szintén olyan szakembert kérjünk fel, aki statikai és persze vizuális szempontokat is figyelembe véve végzi el a feladatot. Azaz amennyire csak lehet rejtsük el azokat a vezetékeket.
Természetesen attól függ, hogy milyen nagyságú rendszerről beszélünk. De általánosságban elmondható, hogy a panelek felrakása 1-2 nap, a villamossági feladatok elvégzése néhány óra.
Azonban ez nem jelenti azt, hogy a rendszer onnantól már működik (bár működőképes), hiszen az áramszolgáltatónak azt még át kell vennie, engedélyeznie kell és be kell kapcsolnia a rendszerbe.
Ha tehát szakemberekre bízná a napelemes rendszerének felszerelését és gyorsan és helyesen felszerelt paneleket és egységeket szeretne, úgy kattintson a Napelemes rendszer felszerelésének kérése gombra, ott adja meg adatait és kollégánk rövidesen megkeresi Önt, vagy hívjon bennünket.